fbpx

Celý seznam téměř nepřetržitého hraní najdete po rozkliknutí nadpisu =)

Seznam filmů s duchovní tématikou

Naladění na Saint Exupery skrz vědomí malého prince – květiny a princové dnešní doby! - Článek po rozkliknutí obrázku

Ektara: Nesledujte tolik hodnocení na CSFD, je třeba si uvědomit, že svět se nám tak trošku (jak jen to říct slušně) "pomátl" ... Lidé nedokáží tedy ocenit to, co má opravdové niterní hodnoty, neboť právě tyto hodnoty jim chybí! Seznam je poskládán z filmů, které jsem sám viděl a považuji je za to nejlepší, co nás může posunout, inspirovat a zároveň pobavit. Neřešte tedy ani tolik pořadí, považuji tyto filmy za klenoty a doufám a věřím, že vy budete tyto klenoty v některých filmech spatřovat také!
Zde jsou filmy zdarma on-line z YouTube

Možná si říkáš, že ty nejlepší skvosty jsou na začátku! Pak tě musím zklamat, schválně je seznam propleten intuitivně, dám ti jen doporučení pár ukázek - Avatar: Legenda o Angovi, Na hromnice o den více, Pokojný bojovník, Sním či bdím, Pošli to dál, Svět podle Prota, Chatrč, Nádherná zelená, Koe no Katachi, P.K. Čtyři dohody ✨

Šerif a mimozemšťan 2  - celý film, CSFD

Ektara: Tento film je extrémně nepochopen a podhodnocen. Lidé vyhledávající rvačky Bud Spencera nevyhledávají tématiku mimozemšťanů a už vůbec ne nějakých vizí toho, jak to zde na Zemi probíhá. Lidé které to zajímá zase nezajímají rvačky Bud Spencera a právě z tohoto důvodu dávám tento film na první místo! Byl by jinak zapomenut, přehlížen a přitom odhaluje formou komedie nádherné pravdy a ctnosti ve smyslu postavit se za správnou věc! Není třeba vidět první díl a ani jej přímo nedoporučuji, návaznost zde není nijak zvlášť provázaná, proto doporučuji jedničku až spíše pro zajímavost, když tě zaujme druhý díl.

 

Oni žijí - celý filmukázkaCSFD

Ektara: Jedná se o film, který velice autenticky vystihuje situaci - jež mnozí z nás již vnímají! Jsme svobodní nebo nám něco uniklo a svoboda, jak ji vnímáme, je pouze zdánlivou iluzí!? Z jaké části si lidé realitu tvoří sami a z jaké je jim předkládána? To nechám na Vás, nicméně film všem rádi doporučuji!! Na své si přijdou především ti, jež se zajímají o tématiku toho, že nejsme na Zemi sami. S brýlemi dotyční vidí opravdové záměry myšlenek reklam a také podobu těch, co tuto manipulační hru na Zemi vytvořili ✨

 

Slunce je také hvězda - ukázkaCSFD

Ektara: Výborný tip pro vědomý pár, neboť tato romantika si nese mnohem více, než jen slaďárnu.. 💜 

 

Hostitel - ukázkaCSFD

Ektara: Rád bych doporučil tento film! Vědomým lidem nemusím vysvětlovat, že hodnocení je slabé právě skrz nepochopení a nelásku ve vyšší hodnoty. Najdeme zde netradiční podání duše mimozemské a lidské. Moc jsem si film užil, vtáhl mě neskutečně, spatřil jsem místy sám sebe a věřím, že v tomto ohledu nebudu sám. Ač se to tak z ukázky nemusí zdát, nejsou zde mimozemšťané násilní a bezohlední jako v jiných filmech. Jsou to zde inteligentní bytosti toužící po míru a lásce, avšak přiznávám, že je to zde trošku kontroverzní - "když vezmeme fakt, že zabrali naši planetu" 

P.S. Miluji Tě - ukázka, CSFD

Ektara: Když jsem viděl tento film poprvé, úplně mě dostal a na konci jsem brečel, aniž bych chápal proč. Její muž zemřel a najednou tam zazní na konci, že už odešel. Přišlo mi to zvláštní, proč by mě to mělo dojmout, když odešel hned na začátku filmu? No jo.. ale když to vidím teď, tak už tomu rozumím, vidím úplně jiný film, v kterém manžel neodešel, ale jako duch byl stále s ní.. až do chvíle, kdy byla dál schopna jít životem již sama.. byl tam s ní a vše si s ní prožil.. geniální film, kdo viděl po změně pohledu na duchy a zemřelé? Sice dle knížky o duchy nejde, ale film tuto alternativu rozhodně nabízí, záleží na nás, co tam chceme a nechceme vidět a co cítíme za tím vším.

Ježíš tě miluje - CSFD, komedie

Mariin nový přítel je dokonalost sama. Není to nikdo méně významný než sám Ježíš, který se vrátil na Zem, aby završil konec světa. Poblázněná Marie si získá jeho srdce. Je její láska silná natolik, aby kvůli ní Ježíš posunul Soudný den?

Ten největší showman - ukázka zkouškyCSFD - muzikál!

Ektara: Velice mnoho vědomých vět a myšlenek je zde zachyceno ohledně důvěry v sebe a v následování něčeho většího, než jsme my jako jednotlivci. Příběh o spolupráci lidí, které společnost bere jako stvůry a ostudu.. oni si díky své odlišnosti naopak svým vystoupením na jeviště podmanili tento šílený svět.. jejich reklama nebyla krásná, naopak egoistické lidi přitahuje koukat se na odpornosti, kterým nedokáží porozumět. Ve filmu je silná muzika, kterou je třeba sledovat s překladem, neboť text stojí opravdu za to! Je plný inspirace a pochopení, že divní nejsou vystupující, ale svět, který je s odporem sleduje a vytváří jim k šou podmínky..

Pokojný Bojovník - celý film, ukázkaCSFD

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše - poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných.

Doktor Flastr - ukázkaCSFD

Ektara: Pokud dáte této komedii šanci, zjistíte, že její děj je velice uvědomělý a zábavný! Robin Williams se zhostil skvěle role studenta, který touží stát se doktorem proto, aby mohl pomáhat lidem. Kontrast mezi klasickým pojetím léčby s jeho alternativní cestou plnou humoru a pochopení, je skvělým afrodiziakem pro oko i nitro každého diváka, který si tento problém uvědomuje. Padne zde mnoho vědomých slov, které obohatí a dodají kuráž postavit se tradicím a normám, které spíše slouží k našemu oddělování. Člověk je jediný tvor, který těmito a dalšími způsoby zabíjí svůj vlastní druh a tento člověk se rozhodl léčit jinak, bez nálepky a hry doktor a pacient, ale jako přítel, jako člověk pomáhající dalšímu člověku. Právě tím si mě osobně film získal a zařazuji jej tak, aby mohl být lépe viděn..

Chatrč - CSFD

Missy, nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, je unesena během rodinného výletu a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O několik let později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, navždy změní jeho život. 

 

Nádherná zelená - ukázkaCSFD

Mimozemšťanka Mila se stává dobrovolnicí, která se rozhodla navštívit planetu Zemi. Nikomu jinému se na ni na rozdíl od jiných planet letět nechce, protože Země je hrozná, ale přece jen už je to dvě stě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo měl podívat. Mila proto přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností, ve které se musí platit podivnými papírky, jídlo se nedá jíst, vzduch dýchat, každý je nemocný, ženy musejí používat jakési "rtěnky", bez kterých by na ně ostatní lidé nebyli hodní. 

 

Poslední vládce větru - ukázkaCSFD

 

Vzduch, Voda, Země, Oheň. Čtyři národy spojené osudem, když Ohnivý národ všem ostatním vyhlásí válku. Uplynulo celé jedno století od jejího začátku, přesto na obzoru není vidět naděje na její ukončení. Statečný bojovník Aang (Noah Ringer) zjistí, že je posledním Avatarem, schopným ovládat všechny čtyři elementy. Spojí se s Katarou (Nicola Peltz), která ovládá vodní živel a jejím bratrem Sokkou (Jackson Rathbone) ve snaze nastolit ve válkou zmítaném světě klid a mír.Akční fantasy Poslední vládce větru se inspirovalo pupulárním animovaným televizním seriálem. 

 

Avatar: Legenda o Aangovi -  SCFD, ukázka 1, ukázka 2 - animované!

Ektara: Doporučuji prvně zmíněný film  - Poslední vládce větru.. pokud si jej oblíbíte, neváhejte a stáhněte si tento animovaný seriál! Pokud jste alespoň trošku otevření animovaným pohádkám a dáte mu šanci s pár díly, doslova si vás chytí za srdce! Ještě nikdy jsem neviděl tolik moudra schovaného v pohádce. Jen když to píši, toužím znovu prožít celý ten příběh a vytvořit zde malou ukázku, kterou dám na YouTube - pokud mě za to nezabanují.. (slyšíte správně - autorská práva) - zabanovali, proto jsou ukázky mnou vytvořené a dané na FB.

Seriál je ve skutečnosti lepší, než samotný film - film je jen odvarem tohoto úžasného seriálu, který je velice vhodný i pro děti. Krásná možnost koukat se společně na něco povznášejícího =)

Forrest Gump - ukázka, CSFD

 

Román Forrest Gump otevírá věta, v níž hlavní postava reflektuje sama sebe: "Jedno vám teda povim bejt idijot není žádnej med. Lidi se vám akorát smějou a nemaj s váma trpělivost a chovaj se hnusně. Vono se toho namluví jak by na nás postižený měli bejt hodný jenomže povidali že mu hráli." Již z tohoto úvodu můžeme odvodit, že Gump nejspíše trpí nějakou formou mentální retardace, která jej předurčuje k roli terče posměchu...

Celý příběh tak přináší neuvěřitelné příhody mentálně postiženého mladíka z amerického jihu. Winston Groom očekával okamžitý úspěch své knihy, ale ta se bestsellerem jen tak nestala. Jeho sen se nakonec přece jen splnil, když v roce 1994 byl podle jeho románu natočen jeden z nejslavnějších a nejoblíbenějších filmů všech dob (pozn.: film Forrest Gump se v mnoha ohledech podstatně liší od knihy, na jejíž motivy byl natočen).

Tento text byl zkopírován ze serveru: https://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/winston-groom/forrest-gump-7.html#ixzz5nVxnQqDG
Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.

Svět podle Prota - ukázkaCSFD

Kevin Spacey, držitel dvou hereckých Oscarů, v roli pacienta psychiatrické léčebny s jasnou diagnózou: tvrdí, že je na Zemi na návštěvě a pochází z planety K-PAX. Jeff Bridges, několikrát na Oscara nominovaný, v roli jeho lékaře dr. Marca Powella. Přepracovaný psychiatr ze státní nemocnice nachází u svého vesmírného pacienta řadu nezvyklých projevů a navíc naprostou odolnost vůči běžným léčebným prostředkům. Co když je podivný pacient skutečně mimozemšťan? 

 

Šestý smysl - CSFD

Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... 

 

Sním či bdím -  CSFD, ukázka 1, ukázka 2, ukázka 3 - animované!

Příběh muže, který se usilovně snaží odlišit sny od skutečnosti. Při toulkách světem každý, s nímž se setkal, chtěl diskutovat o smyslu života a on někdy odpovídal, jindy jen naslouchal lidem, kteří pohlíželi na život z nejrůznějších úhlů sociologického, náboženského, vědeckého, uměleckého. Je přesto možné, že se mu všichni snažili sdělit to samé? Pozorujeme svět skutečnosti a fantazie očima tohoto poutníka, aniž bychom si i my byli jistí, kde leží hranice, jež tyto dva světy odděluje. Experimentální zpracování, doplněné zajímavými animačními postupy, dělá z tohoto snímku podivuhodnou a jedinečnou tvůrčí vizi. 

 

Seznamte se, Joe Black - ukázkaCSFD

Jedna filmová kultovka, které už táhne na čtvrt století. Legendární obsazení i scénky. Kdo se probral nedávno nebo před pár lety, tak bude možná velmi příjemně překvapený. Holywoodské produkce, která otupuje úspěšně celý svět už desetiletí, také občas vyškytne i něco zajímavého a trochu duchovního, když už se od rána do večera plácá v bombách, drbech a sexu.

 

Den, kdy se zastavila Země - ukázkaCSFD

Mysleli jsme, že Země je naše. Byla to chyba.
V historii existuje mnoho příkladů střetů civilizací, po nichž ty méně vyspělé zanikly nebo byly zotročeny. V našem filmu jsme těmi méně vyspělými my, lidstvo. Film vypráví příběh mimozemšťana Klaatua (Keanu Reeves), který přicestuje na Zemi s jediným úkolem - zamezit lidstvu jeho organizovanou sebedestrukci i za cenu nejvyšších obětí. Klaatu chce lidstvu pomoci, otázkou je, zda o to vlastně stojíme. Zatímco on chce jednat se světovými mocnostmi, naším jediným zájmem je zavřít jej do laboratoře a vědecky ho prozkoumat. ......Na útěku z laboratoře ho doprovází astrobioložka Helen (Jennifer Connelly), která spolu se svým nevlastním synem uvízne v Klaatuově poslání.

 

Čtyři dohody - celé představení, ukázka, CSFD

Úspěšné divadelní představení Jaroslava Duška na motivy stejnojmenného bestselleru "Čtyři dohody" zaznamenala dokumentaristka Olga Špátová a kreativně ho doplnila o soukromé rodinné filmové archivy. Duškova hra inspirovaná nadčasovou toltéckou moudrostí knihy Dona Miguela Ruize provedla za devět let více než 150.000 diváků v cestě za osobní svobodou a štěstím. Slovem, tělem, hudbou a srdcem hrají Alan Vitouš, Pjér La Šé´z a Jaroslav Dušek. 

 

Mezi nebem a zemí - rozhovory s Bohem - CSFD

Film rozpráva skutočný príbeh Neale Donald Walscha, ktorý inšpiroval a zmenil životy miliónov ľudí po celom svete. Dej sa začína potom, čo si pri dopravnej nehode náhle zraní krk a stratí prácu. Krátko na to sa mení z normálne žijúceho chlapa na bezdomovca a jeho jedinou snahou je zostať na žive. Divák môže vidieť jeho emocionálny boj s každodennou realitou dostať sa k jedlu, k priateľom a znovunadobudnúť zmysel života. A práve vo chvíli, keď sa zdá, že veci idú správnym smerom, pohoršia sa. Neale sa plný hnevu a horkosti pýta Boha hromadu náročných otázok. 

 

Celestinské proroctví - celý film, ukázka, CSFD

Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků. Knížka vzbudila velký ohlas, lidé si začali Celestinské proroctví opisovat a kopírovat a jeho pověst a sláva záhy rostly geometrickou řadou. 

 

Tajemství - celý film (nyní bohužel jen zvuk), CSFD

Tajemství všech tajemství je odhaleno a zbytek je na divákovi. Pro někoho to bude vysoce sektářské, pro jiné šílené, pro třetí příliš jednoduché (a takové věci bývají...). Určitě nestačí jeden film k naprostému pochopení, ale podobných by mohlo být více, protože i přes klasicky americké opakování "faktů" dokola a "trochu vymývání mozků" to prostě má svůj silný základ, který lze vidět všude okolo. Pokud nic jiného, tak tento dokument ve mě vyvolal zvědavost o skutečné síle toho tajemství... Teď už jen najít sílu a odvahu udržet toto nadšení, co nejdéle a časem, případně přidámtu patou hvězdičku... Rozhodně dokument pro zamyšlení. 

 

Matrix - ukázkaCSFD

"Nesnaž se ohnout lžíci. Je to nemožné. Radši se snaž uvědomit si pravdu. - A jakou? - Lžíce tu není. - Lžíce tu není? - Pak pochopíš, že to, co se ohýbá, není lžíce, jsi to ty sám."

Uvěříte neuvěřitelnému! Představte si, že vaše realita je jen iluzí a vaše nejtemnější noční můry jsou ve skutečnosti pravdivé. Představte si, že vaše současnost je vlastně minulostí a to budoucí se děje právě teď. Když si to dokážete představit, potom se budete cítit jako hrdina snímku Matrix Thomas Anderson (Keanu Reeves). A věřte, že to nebude příjemný pocit. Anderson je normální mladý muž, který se jen snaží přežít v každodenním shonu moderního velkoměsta. A má všechny předpoklady aby se mu to povedlo: dobré přátele, milující rodinu a perspektivní práci v multinárodní počítačové společnosti Meta Cortech. Jednoho dne, nebo lépe řečeno noci, se však do jeho spokojeného mozku zakousne strašlivá noční můra. Zdá se mu, že byl proti své vůli vložen v podobě dat do počítače a všechno to, co až dosud považoval za svůj osud, je jen vírem dat okolo několika tištěných spojů. Má pocit, že mu byla jeho mysl ukradena a uvězněna v obřím Matrix počítače budoucnosti. Začíná vážně pochybovat o své každodenní skutečnosti. Byl skutečně vhozen do stroje? Kdo je za to zodpovědný? Je tam s ním zavřeno i těch několik stovek lidí, které zná? Nebo jsou to jen projekce, které mají udržet zdání reality? A pak je tu otázka nejdůležitější: pokud je to všechno pravda, co se stane, až jeho věznitelé přijdou na to, že ji zná? 

 

Nádherné bytosti - ukázka, CSFD

Ethan žije a studuje střední školu v zapadlém městečku Gatlin v Jižní Karolíně, kde se nikdy nic neděje ani nemění. Skoro každou noc má sen o neznámé krásce. Po prázdninách se najednou dívka z jeho snů objeví přímo před gatlinskou školou. Jmenuje se Lena a je neteří zdejšího podivína Macona Ravenwooda. Nebude to mít lehké, protože se místní na ni, jako na každého nově příchozího, dívají skrz prsty. Lena se snaží utajit svoje schopnosti i kletbu, která už celé generace pronásleduje její rodinu. Ona a její příbuzní jsou Zaklínači, bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. Dívce zbývá už jen sedmdesát pět dní do chvíle, která rozhodne o jejím osudu. Buď bude dostatečně silná a její moc přejde na stranu dobra, anebo ji pohltí síly temnoty a stane se kněžkou zla jako její matka. V zoufalé situaci najde pomoc u Ethana, který si postupně začíná uvědomovat, jak silné pouto ho k ní váže.  

 

I origins - výchozí bod, ukázkaCSFD

Příběh vědce, který celý svůj život zasvětil studii oka a jeho evoluci u různých živočišných forem. Tento ovšem potká tajemnou dívku, která žije spíš v duchovním světě a ten jeho mu dost poznamená. Názor na posmrtný život a reinkarnaci bude muset zásadně přehodnotit. 

 

Zlodějka knih - ukázkaCSFD

Síla slov a fantazie je ukrytá v knihách. Ale jen pro toho, kdo je umí a chce přečíst. Film Zlodějka knih vypráví příběh Liesel (Sophie Nélisse), která se během druhé světové války dostane do pěstounské rodiny Hanse Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watsonová), aby zde začala nový život. Liesel se snaží zapadnout - doma i ve škole, kde si z ní spolužáci utahují, protože neumí pořádně číst. Liesel je odhodlaná situaci změnit s jednostrannou posedlostí rodícího se učence. A získá k tomu pomoc svého dobrosrdečného nového tatínka. Hans se s Liesel učí dny i noci, během nichž se Liesel snaží podrobně prostudovat svoji první knihu, Hrobníkovu příručku, kterou si tajně "odnesla" z pohřbu svého bratra.

Liesel se také spřátelí s jejich novým hostem, židovským uprchlíkem Maxem (Ben Schnetzer), kterého před nacisty skrývají ve sklepě. A právě Max je dalším, kdo ji povzbuzuje ve čtení a v touze po vzdělání. Postupně se mění i její přátelství s mladým sousedem Rudym (Nico Liersch), který Liesel sice škádlí, ale přitom se do ní zamiluje. Dobu plnou utrpení a strádání pak všichni společně překonávají pomocí knih, které nejen pro sebe Liesel krade v knihovně místního starosty. A postupně se naučí vážit si nejen síly slov, ale i moci nad nimi.

 

Pozemšťan - celý filmCSFD

John Oldman se k překvapení svých přátel rozhodne, že opustí po deseti letech své místo na místní univerzitě. Jeho přátelé jej přemluví k závěrečnému večírku, kde se snaží vyzvědět důvod jeho odchodu. Jako žert berou jeho tvrzení, že musí měnit místa, protože nestárne. Domněnka, že jde o žert však postupem večera mizí a v kruhu přátel vznikají pochybnosti, protože John dokáže logicky vyložit svůj mnoho tisíc let trvající život. Navíc se ukazuje, že by mohl být i významnou historickou postavou .... 

 

Šepot srdce - CSFD, animované!

Čtrnáctiletá dívka Šizuku má sice zrovna napilno ve škole, protože výsledky závěrečných zkoušek už budou zohledňovány při přijímačkách na střední, ale nikterak nepolevuje ve svém hlavním koníčku, čtení. Jelikož její táta pracuje v knihovně, má navíc o pravidelný přísun čtiva postaráno. Poslední dobou si začala všímat, že na výpůjčních lístcích v knihách, které ji zajímají, se opakuje jméno Seidži Amasawa. Šizučina záliba ve čtení se také promítá do toho, že kamarádkám z hudebního kroužku překládá texty zahraničních písniček - zrovna pracuje na překladu slavné Take Me Home, Country Roads od Johna Denvera v podání Olivie Newton-John. Jednoho dne na cestě do knihovny Šizuku potká podivného kocoura a když se za ním vydá spletitými uličkami, objeví malý zapadlý antikvariát, který se pro ni stane místem okouzlení i inspirace a velké lásky.

 

Koe no Katachi - ukázka s výkladem ohledně autenticity postavCSFD, animované!

Ektara: Tento film mi nedá, abych si tesxt k němu sám nevzal na starost, prostě musím, neboť niterně chci! Pokud nejste zastánci anime (nejsem žádný velký fanda anime), mám pár tipů, proč dát zrovna tomuto filmu šanci! 1) Nikdy v životě jsem ještě neviděl lepší pojetí co se týče autenticity! Anime v tomto provedení přidává do filmu mnohem víc, než by byli jakýkoliv herci schopni.. 2) Přidává do děje jakési podbarvení k prožitku, lze zde číst přesněji, jak se kdo cítí a jak kdo co myslí, v čemž se krásně film podporuje v hrátkách o psychologické stránce postav s vžitím do děje.. Místy je přidán i "zkreslený pohled" hlavní postavy, kdy má strach bavit se s lidmi - ztvárnění je tak věrohodné, že naprosto budete chápat jeho stres z oslovení.. 3) Nemohu nějak říct, že by měl být film vyloženě duchovní, nicméně je to krásně podaný příběh ze života, kde se prolíná láska, strach a to hlavní -> pointa s řešením a vyústěním.. příběh prožíváte s hl. postavami, neboť je určitě odrazem i vašich zkušeností a o to právě jde -> o krásné poučení života hravou a hezkou formou, kterou dle mé maličkosti tento film nabízí!

P.K - CSFD

Z příběhu o mimozemšťanovi s odstátýma ušima, který se po potížích, jimž je vystaven při výsadku na Zemi, rozhodne hledat pomoc u samotného Boha, se stal dosud nejvýdělečnějším indickým filmem všech dob. Kromě množství humoru a obvyklých atrakcí hollywoodské produkce nabízí PK i satirický pohled na organizované náboženství a náboženské předsudky. 

Ektara: Ideální film pro zboření představ ohledně náboženství, budete se bavit nad tím, jak nesmyslná a zavádějící jsou! 

The Opus - celý filmCSFD

Výborný snímek pro nový životní styl plný úspěchů, velmi motivující a povzbuzující, stejně jako Tajemství (2006) akorát více věcný, tedy poukazuje na důležitost činů - rozhodnutí. Celý děj je vysvětlen na příběhu fiktivního hudebníka, díky kterému pomalu chápeme, proč vůbec tady jsme a jaké je naše poslání :-) "DreamLife" se pro mě stala jedna z nejzajímavějších věcí a tento film je dalším olejem do ohně a pomáhá pochopit cestu úspěšných lidí.

 

Vyměřený čas - celý filmCSFD

Představte si, že můžete žít jen do 25 let. Pak zemřete. Pokud nevyděláte, neukradnete nebo nezdědíte nějaký čas navíc. Děj filmu akčního scifi thrilleru Vyměřený čas v hlavní roli s Justinem Timberlakem (Kamarád taky rád, Zkažená úča, The Social Network) se odehrává v blízké budoucnosti, v době, kdy peníze neznamenají vůbec nic. Platí se časem. Will Salas (Justin Timberlake) má na svých životních hodinách zřídkakdy víc než 24 hodin. Žije z minuty na minutu v chudé zóně Dayton a jenom tvrdá práce v továrně mu každý den poskytne další den života. Stejnému osudu čelí i jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a spousta dalších lidí v tomto zapadákově. Místní gangy jsou navíc vždy připraveny kohokoliv okrást, byť jen o pár hodin, a klidně tím ukončit jeho život. Jednoho dne Will pomůže před jedním z těchto gangů uniknout bohatému Henrymu (Matt Bomer). Henry za to Willovi daruje celé století času a sám se rozhodne svůj nekonečný život skončit. Will je následně obviněn z jeho vraždy a nezbývá mu nic jiného, než dokázat svoji nevinu. Vydává se na útěk do nejbohatší zóny v New Greenwich, kde na rozdíl od Daytonu nikdo nikam nespěchá. Čas je luxus, který si tu mohou dovolit všichni, protože budou žít stovky ba dokonce tisíce let. V New Greenwich je ale zároveň někdo, kdo Willa přitahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcera mimořádně bohatého Philippa Weise (Vincent Kartheiser), která se ve chvíli, kdy Willa přicházejí zatknout strážci času, stává ideálním rukojmím. Vysoká hra o změnu pravidel nespravedlivého světa může začít. 

 

Kontakt - CSFD

Jako malá mluvila nadšená radioamatérka Ellie Arrowayová s otcem o možnosti spojení s mimozemskými civilizacemi a po jeho předčasné smrti se její touha zachytit signály z vesmíru proměnila v posedlost. Nyní pracuje v Portoriku na projektu zachycování signálů z vesmíru, a když se vláda rozhodne podporu projektu zastavit, pokusí se získat peníze jinde. Zaujme miliardáře Haddena, který začne její práci financovat, a o čtyři roky později se jí podaří zachytit signály z vesmíru. Ty vzbudí mimořádnou pozornost, zástupci Bílého domu, především poradce pro národní bezpečnost Michael Kitz, jí však vyčítají, že výsledky pozorování zveřejnila. Po dešifrování signálu z oblasti hvězdy Vega v souhvězdí Lyry se na obrazovkách objeví záznam Hitlerova projevu při zahájení olympijských her v roce 1936. Mimozemšťané zřejmě zachytili experimentální pozemské televizní vysílání. V signálu však vědci rozeznají další šifrované informace. Ellie obhájí své místo v projektu a od záhadného Haddena dostane klíč k dešifrování mimozemského vysílání. Výsledkem je podrobný návod na konstrukci zařízení, jehož stavbu prezident přes Kitzův nesouhlas schválí. Probíhá výběr nejvhodnějšího kandidáta pro setkání s mimozemskou civilizací. Do užšího výběru postoupí také Ellie, zákeřným dotazem přítele Palmera je však vyřazena. Krátce před startem sice skupina náboženských fanatiků provede sabotáž, znovu ale zasáhne záhadný Hadden a zanedlouho se Ellie může vydat na cestu do neznáma. 

 

Vánoční koleda - celý filmCSFD - animované!

Ebenezer Vydřigroš začíná vánoční svátky se svým obvyklým skrblickým opovržením. Ale když ho duchové Vánoc minulých, přítomných a budoucích vezmou na cestu, která mu otevře oči a odkryjí mu pravdy, kterým starý Vydřigroš nechtěl uvěřit, musí otevřít své srdce a odčinit špatnosti, dříve než bude příliš pozdě.

Kdo by neměl rád kouzlo Vánoc? Zdá se, že jedna osoba na světě se najde. Ebenezer Vydřigroš vstupuje do vánočního období s obvyklým znechucením a se svým věrným zaměstnancem i jeho veselým synovcem jedná s notnou dávkou opovržení. Později téhož dne se Vydřigroš setká s duchem svého zemřelého obchodního společníka Josepha Marleyho, který v posmrtném životě platí za své dřívější bezcitné jednání. Marley doufá, že se mu podaří pomoci Vydřigrošovi, aby se před stejným osudem zachránil a prozradí mu, že ho navštíví trojice duchů. A tak se také stane, když vezmou duchové Vánoc minulých, současných a budoucích Vydřigroše na fantastickou pouť, která mu otevře oči a odhalí pravdy, kterým se zdráhal uvěřit, Vydřigroš zjihne. Podaří se mu vše napravit? 

 

Správci osudu - ukázkaCSFD

Věříte na náhodu? Nebo na osud? A co když je to všechno úplně jinak? Co když naše kroky řídí někdo, kdo s námi má konkrétní plány? A co se stane, když mu je, byť nevědomky, překazíme? Ambiciózní thriller Správci osudu podle povídky Philipa K. Dicka naznačuje, že svět může být místem, kde pro náhodu není místo a s osudy lidí si pohrávají pánové v klobouku. Nadějného politika Davida Norrise (Matt Damon) potkáváme v den, který mu může změnit život. Kandidát do amerického Senátu se už za chvíli dozví výsledky voleb. První prognózy nejsou moc příznivé, a tak si odejde na pánské záchody pilovat "řeč poraženého finalisty". Na místě, kde by ženu čekal málokdo, narazí na krásnou Elise (Emily Blunt), dívku, s níž ho potká příslovečná láska na první pohled. Mohla by to být náplast na politický neúspěch, jenže David někde ztratil její telefonní číslo. Když už se vzdá naděje, že by ji mohl ještě někdy spatřit, narazí na ni náhodou v autobusu. Tuhle šanci už nepustí ani za nic. Tohle si myslí do chvíle, než potká Správce osudu. Tahle organizace řídí život každého z nás a pro Davida naplánovala kariéru, která končí možná až v Oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji, což se Davidovi nechce. Tohle ale není otázka chtění. Správci osudu nalajnovali Davidův život a sebemenší odchylku jsou připraveni zlikvidovat v samém zárodku. Zamilovaný politik si ale nepřipouští, že jde jemu i jeho Elise o bytí a nebytí a že vlastnímu osudu ani jeho správcům se utéct nedá. Nebo jen hodně těžko. 

 

Pošli to dál - ukázka - (vážně stojí zato ji vidět!), CSFD

Děj amerického snímku se odvíjí od neobvyklé situace. Novinář Chris Chandler přijde při policejní akci o své auto. Vzápětí mu zcela neznámý muž věnuje svého jaguára a nic za to nechce. Tato zdánlivě nepochopitelná akce však má svůj začátek před čtyřmi měsíci. Tehdy malý Trevor nastoupil po prázdninách do sedmé třídy. Nový učitel, poznamenaný popáleninami na tváři, zadá žákům zvláštní úkol. Mají vymyslet způsob, jak změnit svět kolem sebe. Po dlouhém vymýšlení Trevor najde takový, který by mohl skutečně fungovat. Začne hned sám u sebe, když přivede k sobě domů bezdomovce Jerryho. Najde si ještě další "své" dva lidi, kterým chce pomoci. Místo díků by mohli poslat pomoc dál. Jenomže výsledky pokusu o nápravu okolí Trevora zklamou a ani se mu nepodaří dát dohromady osamělou matku se svým učitelem. Zdá se, že svět nemůže nikdy být lepší a takový, jaký by si přál. V komorním psychologickém snímku s výrazným morálním akcentem zazáří tři herecké osobnosti - Kevin Spacey, Helen Huntová a dětská herecká hvězda Haley Joel Osment, známý především ze snímku Šestý smysl.

 

Constantine - CSFD

John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. 

 

Neobyčejný Odd Thomas - CSFD

Kuchař Odd Thomas je dvacetiletý mladík, který pracuje v rychlém občerstvení a snaží se žít nenápadným životem. O své schopnosti, kterou zdědil po své matce, vidět mrtvé, s nikým nemluví. Vědí o tom jen Stormy, jeho láska a místní policejní inspektor Potter, který Oddových schopností využívá při řešení zločinů. Každé mrtvé duši, která Odda vyhledá, se snaží pomoci. Kromě mrtvých lidí vidí také zlé duchy, které přitahuje neštěstí a kteří se živí bolestí a strachem umírajících, kterým říká Bodachové. Thomas se musí mít na pozoru, aby se před nimi neprozradil. Větší koncentrace těchto duchů v městečku signalizuje, že se chystá něco moc špatného. Thomas nemá mnoho času, aby zjistil, o co jde a pokusil se tomu zabránit.  

 

The Circle - ukázkaCSFD

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE.

 

Na  hromnice o den více - ukázka (doporučuji pustit, pobaví vás)CSFD

Ektara: Představte si, že jeden den zažíváte stále dokola! Ráno se probudíte a je opět ten samý den.. Je to za mě spíše komedie, ale tedy pořádná - k popukání! Nicméně zde spatřuji přece jeden aspekt duchovna a moudrosti a tím je poučením se z chyb minulých! Naše duše se zde učí, tento Váš život je střípek z mnoha životů, které si třeba nyní nepamatujete, ale tam někde uvnitř cítíme, co je a není dobré a také vnímáme intuici v různých situacích.. jako bychom je už někdy zažili a věděli co a jak, nenapadá Vás někdy, kde se to ve Vás bere?

PS: Některé situace se budou opakovat tak dlouho, dokud je nepochopíme a nevezmeme si z nich poučení =)

Aula - ukázka (opět ji doporučuji shlédnout - o kmeni Kogi skrz J. Duška), předchozí varování - (předchozí film), CSFD - dokument

Aluna je středobod myšlenkového systému Kogiů, etnika žijícího hluboko v kolumbijských horách. Je to kosmické vědomí, které je zdrojem všeho života a bytí. Film byl natočen samotnými Kogii a navazuje na dokument z roku 1990, kdy se Kogiové poprvé objevili před kamerou dokumentaristy Alana Ereiry, aby dramaticky varovali lidstvo o nutnosti změny kurzu. Po více než dvaceti letech přivolali Ereiru naléhavě zpět, aby jejich sdělení světu připomněl. 

Kimi no na wa - recenzeCSFDukázka, animované!

Animované filmy si západní společnost automaticky přiřazuje jako obsah pro děti a dospívající. Samozřejmě, že vznikají i animáky pro dospělé, ale nedostává se jim tolika prostoru a pohádky se prostě lépe prodávají. V Asii a zejména v Japonsku je situace úplně odlišná. Diváci zde každoročně dostávají hned několik animovaných filmů, které cílí na dospělé diváky a není výjimkou, když se některý z nich v této cizokrajné zemi stane nejnavštěvovanějším snímkem roku. V animovaném počinu lze zpracovat příběhy, jejichž zfilmování do hrané podoby by stálo neúnosné částky, a to není jediná výhoda tohoto žánru. Své o tom ví i tvůrci ze studia Ghibli, kteří si za jeden ze svých filmů odnesli dokonce Oscara. A protože sledujeme filmové dění nejen v Evropě a USA, nemohli jsme si nevšimnout nebývalého úspěchu snímku Kimi no na wa., který v Japonsku sklízel ovace. Jeho hodnocení sbíralo na největších internetových filmových portálech ty nejvyšší známky, odnesl si i cenu za Nejlepší animovaný film z Los Angeles Film Critics Association a stal se druhým nejvýdělečnějším filmem v historii Japonska. 

Ektara: Věříte na to, že koncept času neexistuje? Ne tak, jak jej vnímají lidé.. z pohledu nesmrtelné duše je čas a prostor naprosto odlišně chápaný termín. Zde se jedná o romanticky laděný film dvou hlavních hrdinů, jež jsou spojeni skrz kouzla svých niterních přání. Jsou přitahování magicky napříč časem i prostorem ve strhujícím ději, jež ukrývá mnoho moudrého a poučného a to ať už na zmíněný koncept věříte nebo nikoliv.

Městečko Pleasantville - CSFDukázka

Jedním z oblíbených programů televizní stanice Time je starý černobílý sitcom z idylického života jednoho amerického městečka padesátých let. Jedním z jeho nadšených fandů je středoškolák David, který zná celý seriál téměř zpaměti. Když jeho matka odjede s novým přítelem a on zůstane doma sám se svou stejně starou sestrou Jennifer, samozřejmě se s ní pohádá o to, na co se budou dívat v televizi. Při hádce rozbijí dálkové ovládání, bez něhož je televize neovladatelná. Objeví se starý opravář a nabídne Davidovi zvláštní ovladač, o který se vzápětí strhne další hádka. Během ní David s Jennifer stisknou tlačítko a rázem se ocitnou přímo v černobílém světě Davidova oblíbeného seriálu Pleasantville jako Bud a Mary Sue, děti manželů Parkerových, kteří patří k hlavním postavám seriálu. Zatímco David se velmi rychle orientuje v místě i čase, přesněji řečeno, epizodě seriálu, která se právě kolem nich odehrává, Mary Sue nehodlá dodržovat pravidla a rozhodne se sbalit pohledného kapitána místního basketbalového mužstva Skipa. To má ovšem pro seriál nečekané následky. Když totiž Jennifer alias Mary Sue Skipovi místo nevinného držení za ruce předvede skutečný sex, mnohé se změní. Basketbalové mužstvo, které nikdy neprohrálo (každý jejich hod skončil v koši), se po Skipově vyprávění nedokáže soustředit na hru a v černobílém světě se objeví něco zcela nevídaného. Rudá růže. Jennifer zjistí, že v Pleasantvillských knihách jsou jen prázdné stránky a když se ostatní udiveně ptají, co by v nich jako mělo být, začne jim Jennifer vyprávět příběhy, tak jak si je matně pamatuje ze školy. A dějí se další zázraky. S jejím vyprávěním se v jednotlivých knihách objevuje text. Objeví se také další důsledky, které si nikdo nedokáže vysvětlit a proto jsou považovány za nemoc, během které se na pokožce šíří barvy. Objevují se další nenápadné změny. Ve výloze prodejny s nábytkem šokuje obyvatele městečka manželská dvojpostel, Bill Johnson, majitel bistra, kde David alias Bud pomáhá, už nechce dělat stále stejné hamburgery a okouzlen knihou o výtvarném umění, kterou mu přinesl David, se pustí do malování, Jennifer si promluví s matkou o sexu, který je pro paní Parkerovou věcí zcela neznámou, a objeví se další barevné věci. Starosta a jeho věrní soudí, že s podivnými změnami je třeba rychle něco udělat a rozhodnou se zakročit. Všechny podniky ve městě jsou opatřeny nápisy "jen pro černobílé", bandy černobílých výtržníků napadají barevné lidi, je zakázán rokenrol a všechny barvy kromě černé, bílé a všech odstínů šedé. David se však rozhodne proti bojovníkům za staré pořádky postavit.