fbpx

Meditace na sladění mysli 

Meditace je ideální pro začátečníky i pokročilé, pro každého, kdo se chce vracet k vnitřnímu klidu. Je velice interaktivní a zábavná, ale postupně vede s lehkostí k technikám a prověření tomu, jak na tom jsme. Obsahuje výzvy k tomu, jestli obstojíme proti představám a vizím. Prozrazuje techniky a smysl toho, jak s myslí nakládat, aby sloužila ona nám a né my jí. Údajně má běžný člověk okolo 50 - 60-ti tisíc myšlenek za den. Neustále se trýzníme a bloudíme v bludišti chaotického spěchu, trýznění a hodnocení. Zkus si v této meditaci zažít klid i ve chvíli, kdy bude kolem děj myšlenek a vizí. Zkus si zažít klid v tichosti bez myšlenek i v naprostém klidu, co na tebe jak působí? 
Tato meditace má 34 minut 

Co mi meditace přinese?

 • Vyzkoušíš si, jak dokážeš zachovat prázdnou mysl i ve chvíli, kdy ti dám podněty k myšlení
 • Procvičíš si několik technik a umožníš si jejich pochopení a smysl přímo v praxi v meditaci
 • Vyzkoušíš si jak čelit manipulacím z vnější, které můžeš využít kdykoliv v běžném životě
 • Přinese ti poučení, že mysl nejsi ty a myšlenky nemusí být nutně tvé a ty se tedy s nimi nemusíš vždy ztotožňovat

Co mě při ní čeká?

 • Veselejší vstup a uvědomění, že vše co vidíš ve své mysli, jsi ty
 • Čeká tě výzva, obstojíš několik zkouškám - nepředstavovat si a nevidět podněty?
 • Vědomé vedení pro udržení pozornosti a smyslu meditaci skrz tibetskou mísu a vědomý dech
 • Čeká tě také možnost obstát v meditaci tak, že se žádné vize tvořit nebudou aniž by bylo třeba reagovat

Co mi to může přinést v praxi?

 • Možnost kontroly své mysli tak, že tě bude podporovat - zvládnu místo nezvládnu, klid místo chaosu
 • Větší odolnost a schopnost čelit manipulacím a dřívějším nezvladatelným emocím
 • Více klidu bez emočních vypjatostí nese také více možností a tím pádem větší přehled
 • Odpoutání se od mysli, stav vědomí a úplného uvolnění -> pocit k nezaplacení, kdy nemusíme nic a zvládneme vše

Meditace je tentokrát vhodná i pro naprosté začátečníky, ale zároveň i pokročilé, starat se o mysl je stejně důležité, jako starat se o své tělo. To druhé lidem přijde běžné a na to první často zapomínají, trpí stresem, zlobou a množstvím problémů, které si tvoří naprosto zbytečně. Skvěle to popisuje třeba pan Dušek, video si sem tedy dovolím vložit.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Věřím, že video je jasné, pokud se však stále máte chuť patlat v hovnech, pak tu mám pro vás výbornou úvahu o hovně.

Pokud to stačilo, pak se společně ještě můžeme zamyslet, proč je tak důležité starat se o svou mysl.

Zuby se sami nevyčistí

Nadávat na život je projevem naší nemocné mysli. Je to vlastně směšné a absurdní, asi jako nadávat na zakoupený kartáček, který nám nepřipoměl vyčistit si zuby.. nebo spíš že nám je sám od sebe rovnou nevyčistil.. jenže za to nemůže kartáček! To nám bude smrdět z pusy, tomu kartáčku je to naprosto jedno, jeho se to netýká, je to čistě náš problém! 

"To že touto nemocnou myslí trpí většina lidí, to je už věc druhá, ale musíte pochopit, že za to kartáčky prostě nemohou! "

Proto nemá smysl zlobit se na kartáčky, ale na sebe. U kartáčků to každý pochopí, že smrad z pusy je čistě náš problém a naše vizitka, ale u mysli už se to tolik neřeší, přitom je to naprosto stejný princip!

Nečistíte-li si každý den mysl a nestaráte-li se o ni, bude špinavá a bude smrdět stejně jako nevyčištěné zuby!

Naše myšlenky mají pochopitelně mnohem větší vliv na pohled na náš svět, než naše zuby, nemůžete se pak tedy divit, že je tento pohled smradlavý a nehezký a že nás to zžírá zevnitř! O obal se lidé starají neboli o tělo, o takový svůj kabát, ale co vnitřek? Proto je třeba jít do sebe, tak se to přece také říká "Jdi do sebe!" 🙂

Plno věcí si vykládáme jinak a po svém, než jak to bylo myšleno původně a pak se ještě zlobíme na své okolí, chcete-li se na někoho zlobit, zlobte se sami na sebe, začněte u sebe, hledejte v sobě a starejte se o sebe, protože ty zuby se přece sami nevyčistí!

Víte.. nikdo to za vás neudělá, ani žádný psycholog ani já a nebo někdo jiný, to můžete jen vy a já nebo někdo jiný vás může třeba navést, ale první krok je vždy na Vás! A může to být i ten krok, že si vyzkoušíte meditaci, která vám dopřeje zastavení se v těchto dobách shonu a chaosu.

PS: Pokud to někoho inspiruje třeba jen k vyčištění zubů, budu rád! A teď mě omluvte.. jdu najít kartáček a vyčistit si zuby - meditaci mám již za sebou 🙂

Hodnota meditace je 355,- nebo 14€ ... instrukce a meditace je zasílána e-mailem po přijetí platby..

Zážitky a prožity z meditace

Matouši, skvělé! Tohle je první meditace, kdy nastal Průlom ! Zkoušela jsem mnoho technik na Bytí ve vědomí, ale vydržela jsem vždy ca 10% z celé meditace. Nyní vysvětleno - jakobys to šil na mne. Dokonce jsem u pokynu, "Zkus myslet třeba na kvetoucí louku" - ihned myslela na oceán a písek:) A ta radost potom, když jsi pokračoval.... Samozřejmě neříkám, že jsem to zvládla, (to by mluvilo mé Ego, a já nejsem mé Ego) ke konci už to utíkalo, ale ještě třeba 20x a budu už jen Tady a teď! I načasování je perfektní - zrovna čtu knížku od Ajahna Brahma - Tady a teď - milující pozornost, a taky první knížka, co mi sedí. U meditace otevřeného srdce - jsem zase cítíla neuvěřitelnou energii a lásku, pocit, který toužím mít stále. Děkuji moc, tvé meditace jsou skutečně úžasné, hlavně vhodné i pro lidi, co "nedoufají", že to dají:) Moc ti fandím
Denisa Velká