fbpx

Pohádka Fénixe královského

✨🔥☀️🔥✨

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vítám Vás děti, vítejte u pohádkového příběhu, který se našich srdcí dotýká. Moudro jež koluje obsahem, je totiž součástí nás všech. Jak už to v pohádkách bývá a nebývá, bylo nebylo jedné planety, které se říkalo Země. V pohádkách bývá většinou nějaký ten hlavní hrdina, ani v této to nebude jinak. Tato Země má rovnou 8 miliard hlavních hrdinů, alespoň co se lidí týče, přestože ne vždy si to tito lidé uvědomují.

Je to kouzelná planetka. Žije na ní mnoho kouzelných a mystických bytostí, jako jsou například draci, skřítci, víly, jednorožci a plno dalších nádherných bytostí. Některé bývají i zlé, jako třeba různá strašidla, čarodějnice a mnoho dalších tvorů, kterým nebudeme věnovat pozornost. Proslýchá se zde totiž, že pokud na ně myslíme, slyší nás a láká je si s námi hrát. Ne však jako ty prvně zmíněné, tyto bytosti se zlými úmysly nás navštěvují především v noci a chtějí se smát až ve chvíli, kdy se začínáme bát. Nepříjemný to smích!

Nejraději přichází, když je noční obloha zdobena měsícem v silách mocného úplňku, luny, jež dodává sílu magické noci, které využívají. Živí se strachem a přejí si, abychom se jich báli a proto si děti zavolejte vždy raději ty prvně zmíněné. Volejte je v duchu a v rámci vaší radosti a hravosti s láskou a úsměvem. Jedno ze základních principů těchto bytostí je, že jsou přitahovány jako magnet podobným naladěním našich myšlenek, proto je důležité, s jakou náladou chodíme spát, podle toho mohou se nám sny zdát a to jak ty krásné, tak i noční můry.

V tomto pohádkovém příběhu Vás zavedu za bájným fénixem. Možná už jste o něm děti slyšely, doslýchává se, že tato ptačí bytost je plně propojena s živlem ohně, ale ne tak, jak to znáte třeba u draků. Podle pověstí má tento pták hořící peří, alespoň to tak prý působí podle lidí, kteří jej viděli. Říkávají, že je ohromný, zářivý a odvahy má na rozdávání. Je štěstí zahlédnout jej, jak zdobí noční oblohu ve své plné ohnivé záři při oslnivém nočním průletu temné noci.

Nechrlí oheň jako draci a přesto by se s ním žádný z draků utkat nechtěl. Jeho mrštnost je legendární a pokud vzplane jeho vnitřní oheň do plného jasu, dokáže svou bytostí oslnit, popálit a vyklovnout oči svému nepříteli dřív, než si vůbec uvědomí, co se to vlastně děje. Jeho drápy jsou silné, jeho sevření je mocné a jeho odhodlání je nesmírné. Je si jist svým posláním pomáhat v pravdě a lásce pro větší dobro tam, kde je o to požádáno. Možná se Vám děti nyní ukáže, jak čtete tento pohádkový příběh. Stačí si na chvíli zavřít oči a přivolat jej svým vnitřním ohněm.

Je třeba prvně pocítit tento oheň a jeho vlastnosti – pomáhat a chránit, přímo uvnitř sebe. Ovšem naprostá většina lidí jej nevidí a ani jiné bytosti a právě proto na ně nevěří. Přitom vnitřní oheň má v sobě každý člověk, ale je spalující a ničivý. Jak už jsme si řekli, podobné naladění přitahuje podobně laděné bytosti. Oheň je živlem tohoto ptáka, který si dobře uvědomuje, jak s ním nakládat. Kdyby vzplál ničivým ohněm, zemřel by a riskoval by, že již nebude mít žádné potomky.

Jednou mi jeden Fénix vyprávěl, že oheň může sloužit a pomáhat – ohřívat, dodávat odvahu, sílu a inspiraci pro řešení situací ve vyrovnanosti a moudrosti nás samých. Zmínil se i o jeho protipólu, o ohni ničení a zloby, který spaluje vše kolem a vede k šílenství plnému bolesti. Fénix je symbolem moudrého ohně a proto jej nechrlí jako draci, ale stává se přímo jeho součástí. Svou přítomností spaluje všechny pochyby a strachy, stačí pohled do jeho ohnivých očí a v člověku to zažehne jeho vlastní plamínek moudrosti a vědomí.

Tento fénix ví, že v sobě máme oba ohně a je jen na nás, jak se o ně staráme. Jestli jsou oba plamínky pohaslé nebo jen jeden. Jestli hoří více plamen vědomí nebo zloby. Pokud chceš, zavři své oči, vybav si svůj vnitřní oheň a požádej fénixe, aby ti pomohl uvést vnitřní oheň do rovnováhy. Slíbil mi, že pokud lidé poprosí a budou svou prosbu myslet upřímně, přiletí a zažehne v nás tento oheň vědomí a podpoří nás na této cestě moudrosti a pravdy. Hodnot, jež si tento fénix v sobě nese.

Kdybyste jej někdy děti chtěly zavolat i mimo tento pohádkový příběh, zavolejte v duchu třikrát jeho jméno a zaměřte se na svůj vlastní plamen vědomí a moudrosti. Jmenuje se Azael a patří ke královským fénixům, jež zdobili erby a tvořili symboly již v dávných dobách. Již se o tom téměř nemluví, neboť tyto příběhy byly zapomenuty, ale někteří počestní králové byli spojeni s tímto fénixem, ctili jeho hodnoty a nechávali se provázet jeho duchem s pomocí svého moudrého vnitřního plamene a vědomí. Někteří lidé si tyto příběhy matně pamatují, ačkoliv fénixe třeba neviděli.

Jsou tu však stále mezi námi a budou, dokud jejich i náš vnitřní oheň nepřestane nosit tyto kvality plné cnosti a vznešenosti. To dělá pravého fénixe fénixem. Když jsou na sklonku života, netrpí jako my lidé při umírání, vzplanou a shoří na popel. Nemějte ovšem strach, již přece víte, že tohle není spalující oheň. Je to tedy nepálí, berou to naopak jako zázrak zrození. Z popela se po čase narodí další fénix a tím tato vznešenost Azaela stále žije a koluje v žilách dalších fénixů i lidí, jež poznají tento příběh a kultivují svůj vnitřní oheň. Azael je nesmrtelným symbolem tohoto vědomého ohně a proto každý kdo jej v sobě objeví, objeví i jeho.

Mnoho takových králů však nebylo a krom toho si v těchto drsných středověkých dobách málokdo uchoval tyto ctnosti, proto další následovníci a králové již ducha fénixe neviděli, přestali v něj věřit a ztratili tato spojení. Fénix totiž nepodporuje boje, králové měli blíže k symbolům a spojení s draky a jinými bytostmi, jež jim slibovali slávu a vítězství v mnoha bitvách. Svět byl bojem posedlý a je na čase se z toho poučit. Za zmínění příkladu tohoto znovuobjevení stojí například náš český král Karel IV, o kterém jste snad i vy děti slyšely. Ten jako jeden z mála opět začal naslouchat a tvořit mosty tvoření, moudrosti, vědomí a celkového dobra.

Pamatujte si děti, že bojem a spalujícím ohněm dosáhnete jen šílenství plného utrpení, z kterého nevzejde život, ale smrt. Pamatujete, že moudrým a vědomým plamenem v sobě můžete kultivovat a inspirovat sebe i další k vznešeným cestám života v moudrosti a lásce. Můžete inspirovat k znovuzrození bytostí, jež tento vnitřní oheň ještě neobjevili. Neposuzujte druhé podle toho jací byli a co udělali, mnohem důležitější totiž je, jací budou a jaký oheň v nich zažehnete. Pamatujte, že na sklonku života vzplane i ten nejmoudřejší fénix, ale dělá to čistě proto, aby dal prostor dalšímu životu.

Lidé sice neumřou, když neudrží své emoce a rozohní se, ale ve své podstatě zažívají život a smrt neustále. Někdy jsou zářícím fénixem a jindy popelem. Vězte, že i ti nejmoudřejší mohou shořet na popel a ti na samém dně se mohou odrazit a zrodit z popela na samotného oslňujícího fénixe v plné záři. Proto je popel i vědomý oheň symbolem fénixe. Ptáka, jež stráží moudrost uvnitř nás, jež přináší kouzlo tohoto pohádkového příběhu i k Vám, dětem. Jsem poctěn, že jsem Vám mohl tento příběh vyprávět, pohostit Vás svým vyprávěním.

Autor tohoto příběhu se těžko určuje, neboť se na něm podílelo více bytostí.. Také spatřuji, že se zde na této planetce až příliš řeší, kdo co napsal. Lidé si neuvědomují, že pravým autorem příběhu je především život sám.. 🙏

"Mou vášní je tvorba meditací a vědomá práce s myslí. Provázím lidi k naslouchání srdce a objevování sebe sama tak, aby to mysl zatoužila pojmout, uplatnit a žít." Působím jako průvodce v naplnění cesty životem ve zdraví a smyslu bytí. Více na www.meditace.net Můj příběh najdete zde
Komentáře
  1. Opravdu překrásné a skvostné! Nádherné, hluboké a moudré vyprávění, Matouši, krásná hudba, měla jsem slzy v očích dojetím!❤️

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Meditace Ježíše Krista
  • Téma článků
  • Propojme se na Facebooku :)